Powiększona śledziona i torbiel jajnika w usg

W maju 2014 w usg brzucha wszystko było jak należy dzis 22.08.2014 wyszła powiększona śledziona 124mm x 60.5mm i torbiel jajnika ok 4cm. Co mam myśleć czemu w tak krótkim czasie się zmieniło jakie mogą byc przyczyny ? Co mam dalej zrobić- jakie badania krwi i inne do jakich lekarzy? Mam dopiero 23 lata. W zeszłym roku usunięto mi glejaka 1st who głowy. I od marca br biorę tegretol cr 200 2*1tab dziennie. Czasem zdaza się ze biorę nie regularnie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ginekologa celem leczenia zmiany jajnika. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki przyczyny powiększonej śledziony. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego celem wykonania podstawowych badań.