Powiększona śledziona w wyniku USG
Witam, chciałam się dowiedzieć czegoś więcej na temat wyników badań USG męża. Wątroba o prawidłowej echogeniczności, jednorodna, niepowiększona. Pęcherzyk żół. bezechowy, cienkościenny. Nerki w poł. typowym, wielkości prawidłowej. Obie nerki bez cech zastoju i złogów. Trzustka jednorodna. ŚLEDZIONA W WYMIARZE DWUBIEGUNOWYM MIERZY 130 MM, POWIĘKSZONA, O DOŚĆ NIEJEDNORODNEJ STRUKTURZE. BEZ ODDZIELAJĄCYCH SIĘ ZMIAN OGNISKOWYCH. Podwyższone limfocyty do 45,6% przy normie do 45% i mono o 0.3%.

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik procentowy poszczególnych parametrów krwi niestety nie wiele wnosi, o wiele więcej można powiedzieć gdy mamy do czynienia z wartościami bezwzględnymi. Co do powiększenia śledziony możliwych przyczyn jest bardzo wiele, może wynikać np. z chorób zakaźnych, chorób tkanki łącznej, chorób wątroby a także z chorób krwi, układu krwiotwórczego. Niezbędna jest wizyta lekarska u lekarza rodzinnego, który prawdopodobnie zleci konsultację u hematologa.