O czym świadczy wątroba o jednorodnym prawidłowym echu nieznacznie powiększona?

Zrobiłam USG jamy brzusznej..Wyniki badania mówią:" Wątroba o jednorodnym prawidłowym echu nieznacznie powiększona. Wym AP- 14.76cm. ŻW,PŻW w normie. Pęcherzyk żółciowy echoujemny,cienkościenny zawierający jeden złóg. Trzuska o homogennym echu,ostrych obrysach nie powiększona.Śledziona jednorodna powiększona w wym dwubiegunowym 13.31cm. Nerki prawidłowej wielkości i kształtu z zachowanym stosunkiem korowo- rdzeniowym,bez cech zastoju. W kielichu środkowym nerki prawej widoczne skupisko co najmniej 3 złogów. Aorta brzuszna i przestrzeń około aortalna prawidłowe. Pecherz moczowy o gładkich ścianach." Pani doktor, mimo iz mowilam ze boli mnie juz bardzo dlugo w mostku, dała mi wynik badania USG do domu. Stwierdziła ze z powiększonymi narządami da się żyć a gdybym czuła ostry bol woreczka, mam zadzwonić po karetkę i pokazać im badanie USG aby wiedzieli za mam natychmiast znaleźć się na stole operacyjnym. Co mam robić?

Lek. Tomasz Budlewski

jaki ma Pani wzrost? co do pęcherzyka należy udać się na konsultację chirurga ogólnego i ew kwalifikacja do planowego usunięcia pęcherzyka, ból w mostku może mieć wiele innych przyczyn, prosze koniecznie udać się do lekarza rodzinnego i wykonac podstawową diagnostykęm, co do powiększania wątroby i śledziony konieczna przede wszystkim morfologia krwi obwodowej i inne badania laboratoryjne z krwi.