Powiększona nerka a kamica nerkowa

Witam, czego objawem może być powiększona nerka ? Na badaniu USG nie wykryto zmian ogniskowych, wątroba w normie, widoczne niewielkie złogi. Czy kamica nerkowa może być przyczyną powiększenia nerki ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, kamica może spowodować zastój płynów w nerce i jej powiększenie jednakże wymaga to dalszej szczegółowej diagnostyki urologicznej. Pozdrawiam