Czy jest ryzyko ciąży przy wkładce hormonalnej?

Witam 30 maj a 1 czerwca dostałam okres. Trwał do 8 czerwca. Miesiączki mam raczej co 28 dni czasami 2 dni w ta a 2 dni w ta. 11 czerwca był stosunek najprawdopodobniej większość skończyła się w środku. Po 5 godzinach zazylam tabletkę dzień po Escapell , dodam również, że od 3 lat mam wkładkę Nova t 380. Dziś jest 3 lipiec i z objawów to jedynie bolący brzuch i piersi. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży ?
KOBIETA, 36 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Skuteczność antykoncepcji awaryjnej, zwłaszcza zastosowanej dosyć szybko po stosunku, jest wysoka. Ponadto wspomina Pani o wkładce Nova T380, która zapewnia Pani ochronę antykoncepcyjną. Tak naprawdę, jeśli wkładka jest stosowana prawidłowo, to nie ma potrzeby korzystać z innych metod antykoncepcji.

Naszym zdaniem nie ma Pani powodów do obaw o zajście w ciążę, ponieważ zastosowała Pani dwie formy zabezpieczenia. Dolegliwości bólowe brzucha i piersi najprawdopodobniej wynikają z zastosowanej antykoncepcji awaryjnej.

Pytania z podobnej tematyki znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-przy-prawidlowo-zalozonej-wkladce-miedzianej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wkladka-domaciczna-to-bezpieczna-forma-antykoncepcji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-skuteczna-jest-wkladka-antykoncepcyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.