Czy jest ryzyko, że przez pominiętą tabletkę mogło dojść do zapłodnienia?

Witam, jestem w 2 tygodniu przyjmowania tabletek Yasminelle (5 dzień 2 tygodnia). Wczoraj (środa) nie zażyłam tabletki o normalnej porze (18:00), wzięłam ją dziś rano o 8:30. Minęło więcej niż 12h między tabletkami. Wiem, że powinnam normalnie kontynuować przyjmowanie tabletek. Pytanie jednak mam inne. W niedzielę doszło do stosunku (3 dni przed pominiętą tabletką). Czy jest ryzyko ryzyko, że przez pominiętą tabletkę mogło dojść do zapłodnienia? Będę ogromnie wdzięczna za szybką odpowiedź.Julia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ jest to drugi tydzień, ryzyko ciąży nie jest zwiększone. Nie ma powodów do niepokoju.