Czy jest szansa na ciążę przy braku okresu od 4 lat?
witam mam problem nie mam miesiaczki od 4 lat tzn od listopada 2015 do marca 2016 bralam tabletki antykoncepcyjne i luteine miesiaczka byla do czerwca kiedy odstawilam tabletki juz sie nie pojawila,robilam badania hormonalne tarczyca mri glowy na ktorym wyszlo przysadka uwypuklona do gory prolaktyna ginekologicznie wszystko ok,mam duza nadwage i nerwice,czy mogla mi sie zatrzymac miesiaczka przez stres ?nie wiem co robic chcialabym miec dziecko czy jest szansa na to ? mam 26 lat

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Witam Panią bywa że stres może zatrzymać zarówno owulacji jak i miesiączkę. Wspomina Pani również o antykoncepcji hormonalnej - tą również może rozlegulować miesiaczkowanie. Czasem gdy bardzo się chce mieć dzidziusia niestety można tym nadmiarowym pragnieniem skupić się na tym i zahamować płodność. Myślę że warto udać się do dobrego ginekologa i do psychoterapeuty aby zagłębić się w Pani problem. Życzę powodzenia! Pozdrawiam
Witam Panią
Zdarza się, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych,
miesiączka zanika, jednak to trwa najwyżej kilka miesięcy.
Wspomniała Pani o nerwicy, ale nie napisała Pani,
czy przyjmuje Pani jakieś środki farmakologiczne,
bowiem nie tylko sama nerwica, ale również niektóre
środki psychotropowe również mogą być
przyczyną zatrzymania miesiączki.
Często silne emocje i długotrwały stres mogą skutkować
zaburzeniami w gospodarce hormonalnej
a także zanikiem miesiączki.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani leczenie,
nerwicy, gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Jestem przekonana, że jak wyleczy Pani nerwicę,
to odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani organizm zacznie normalnie funkcjonować
i będzie Pani zarówno psychicznie jak i fizycznie
gotowa na urodzenie dziecka.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
W przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego,
podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
nerwicy, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl