Czy jest to dobry przyrost wagi u córeczki?

Witam, moja coreczka ma 3.5 miesiaca karmie ja od poczatku piersia , tygodniowo przybiera na wadze 120g . Czy jest to dobry przysrost czy powinnam je dokarmiac?

Najbardziej bliskie siatkom WHO są podane poniżej normy przyrostu masy ciała wg prof. Ruth Lawrence na podstawie jej długoletnich obserwacji:

26–31 g/dobę w okresie 0.–3. mies.,
17–18 g/dobę w okresie 3.–6. mies.,