Czy waga niemowlęcia jest prawidłowa?

Witam Mój syn 29.04 skończył 3 miesiące waży 5,4kg waga urodzeniowa 3210g po wyjściu 2880g karmie go piersią . Czy waga jest w porządku? Czy przybiera prawidłowo? Oprócz wagi nie widzę żadnych zastrzeżeń rozwojowych.
KOBIETA, 30 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Waga w normie. Twoje dziecko jest pomiędzy 25 a 50 centylem. W 12 tygodniu Twoje dziecko powinno ważyć od 5,2 do 6,2 kg.

Istotne jest czy dziecko przybiera na wadze regularnie i czy waga dziecka nie spada. Jeśli waga się zatrzymała lub spada,to jest istotna informacja i wskazanie do wizyty kontrolnej u lekarza pediatry.

Zakresy przyrostu wagi dziecka w 1. roku życia są następujące:

0-4 miesiące: 120-225 g. na tydzień

4-6 miesięcy: 90-120 g. na tydzień

6-12 miesięcy: ok. 50-80 g. na tydzień

Jeśli ma Pani wątpliwości,co do wagi synka to prosze wybrać na wizytę kontrolną do lekarza pediatry.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska