Czy jest to jakieś przeciwwskazanie??

Jestem w 8 miesiącu ciąży i miałam przeprowadzoną ekstrakcje górnej szóstki. Powstała przetoka ustno-zatokowa, która została zszyta przez chirurga. Dostałam wytyczne, by unikać zmian ciśnienia. Zastanawiam się czy po tym mogę rodzić siłami natury, czy jest to jakieś przeciwwskazanie?
KOBIETA, 28 LAT 8 miesięcy temu

To zależy kiedy będzie Pani rodzić. Jeżeli jest to początek 8 miesiąca, a poród nastąpi za 3-4 tygodnie, najpewniej przetoka będzie już zagojona i poród siłami natury nie będzie przeciwwskazany. Jeśli wcześniej, istnieje ryzyko ponownego udrożnienia przetoki.