Czy ból po zszyciu dziąsła jest normalny?

Witam. Kilka dni temu miałam usuwany korzeń górnej szóstki i doszło do przetoki zatokowej. Chirurg założył szwy aby zabezpieczyć ranę i w domu zauważyłam, że mam przyszyty "policzek" do dziąsła. Wygląda na to, że chirurg wykorzystał błonkę z policzka do zakrycia rany. Źle się z tym czuję, jest to niekomfortowe i nie mogę się przez to śmiać ani mówić bo przy ruszaniu policzkiem czuję ból. Moje pytanie brzmi czy to się unormuje, jeśli tak to mniej więcej w jakim stopniu? Dziękuję.

Witam,

Został wykonany standardowy zabieg zamknięcia połączenia ustno-zatokowego. W celu pokrycia połączenia wypreparowuje się właśnie płat z policzka. Śmianie się, wysiłek fizyczny, kichanie, wydmuchiwanie nosa jest przeciwwskazane przez 2 tygodnie po zabiegu ponieważ grozi rozerwaniem szwów i powikłaniami ze strony zatoki szczękowej. Czas gojenia to około 2 tygodnie. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski