Jak pozbyć się cuchnięcia z ust po ekstrakcji?

w Piątek 21-07-2017 wyrwano mi górną,prawą ósemkę, od 3 dni miałem suchości w prawej dziurce od nosa, wczoraj poczułem wstrętny zapach w tej dziurce, przy wydmuchiwaniu poczułem straszny posmak w gardle. byłem wczoraj i stomatologa i stwierdził,że rana po zębie bardzo ładnie się goi. zapisał mi antybiotyk Clindamycin-MIP ,od dziś 28-07-2017 go biorę, czy on mi pomoże ? Nadmieniam,że mam 49 lat i nigdy nie miałem problemów z zatokami . Pozdrawiam

Witam,

Objawy mogą wskazywać na przetokę. Należy sprawdzić, czy po ekstrakcji nie doszło do połączenia ustno-zatokowego, a w rezultacie utworzenia przetoki ustno-zatokowej. Proszę zgłosić się do chirurga stomatologa. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski