Jak sprawdzić, czy przetoka powstała?

Panie Doktorze,miałam górną 6 z korzeniami w zatoce,ze st zapalnym kieszonki i "torebka" co okazało się po usunięciu,jeszcze przed po dość inwazyjnej probie przepłukania i nitkowania kieszonki zapalnej (doktor prawie ze naruszyła ząb) pojawiła się krew z nosa,37,4 i ból zatoki(nigdy wcześniej nie był taki),potem ból dziasla i zatoki narastał,antyb nie pomagają,mam tydz temu usunięty ząb,nadal boli zatoka i zebodol i krwawi nos,ale nie mam typowych objawów przetoki,jak sprawdzić czy ona powstała?

Witam,

Możliwa przetoka ustno-zatokowa. W trakcie płukania kieszonki mogło się zdarzyć, że płyn do płukania dostał się do zatoki szczękowej. Wskazane wykonanie badania tomograficznego CBCT obszaru po usuniętym zębie wraz z zatoką szczękową z którym niezwłocznie należy udać się do chirurga stomatologa lub chirurga szczękowo-twarzowego w celu uzyskania pomocy. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski