Czy jest to uczulenie na hybrydę?

Witam, Ostatnio obudziłam sie z opuchniętym lewym okiem. Za pierwszym razem opuchlizna zeszła po około 1,5dnia. Wykluczyłam wszystkie kosmetyki uzywanie do twarzy. Ostatnio problem sie powtórzył. Rano budze sie znów z opuchniętym dośc mocno lewym okiem. Internet podpowiada, że może to być reakcja na hybrydę. Bardzo możliwe bo dzień wcześniej zrobiłam sobie manicure. Czy jeżeli jest to uczulenie na hybryde to jest to uczulenie/alergia kontaktowa czy to raczej chodzi o substancje które sie wtedy ulatniają ?

Dzień dobry, nie można tego wykluczyć aczkolwiek osoby które uczula hybryda posiadają również zmiany w okolicy płytki paznokciowej.

Pozdrawiam serdecznie