Czy mogę udać się do kosmetyczki we wczesnej ciąży?

Dzień dobry, Jestem na samym początku ciąży, dziś byłam na pierwszej wizycie, gdzie widoczny był jedynie pęcherzyk, lekarz powiedział abym zgłosiła się ponownie za dwa tygodnie a zarodek będzie już widoczny. W tym też terminie jestem umówiona do kosmetyczki. Czy w tak wczesnym etapie dozwolone jest abym zrobiła sobie manicure żelowy z hybrydą? Czy może to mieć negatywny wpływ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

manicure żelowy z hybrydą nie jest zakazany w ciąży, dlatego może Pani go wykonać zarówno na tym, jak i na późniejszych etapach ciąży. Dozwolony jest nie tylko manicure żelowy i hybrydowy, ale również i akrylowy.

Jedynym problemem, jaki może wystąpić podczas wykonywania manicure to charakterystyczny zapach, który może być uciążliwy dla kobiet w ciąży zmagających się z mdłościami. Rozwiązaniem w tym przypadku jest założenie maseczki. Wykonując manicure hybrydowy najlepiej zastosować lampy LED, a nie UV.

Potwierdzeniem tych słów są wypowiedzi naszych specjalistów, którzy udzielili już odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-paznokcie-sa-dozwolone-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-starajac-sie-o-dziecko-mozna-wykonywac-zabiegi-kosmetyczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-we-wczesnej-ciazy-mozna-wykonac-hybryde.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.