Paznokcie żelowe utwardzane pod lampą UV co 3 tygodnie w ciąży

Dzień dobry, właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży, jest to dopiero 6 tydzień i w związku z tym mam pytanie - czy mogę regularnie co 3 tygodnie chodzić do kosmetyczki na paznokcie żelowe utwardzane pod lampą UV? Wiem, że solarium jest zakazane w ciąży, ale nie wiem nic na temat tych lamp do dłoni, nie rozgrzewają ciała za bardzo, czy są jakieś przeciwwskazania?

Aleksander Ropielewski

Nie ma jednoznacznych badań nad wpływem lamp do utwardzania paznokci dlatego dla bezpieczeństwa dziecka lepiej ograniczyć ich stosowanie lub całkowicie wyeliminować.