Zielone paznokcie po zdjęciu żeli

Witam, po zdjęciu paznokci żelowych zauważyłam że zrobiły mi się zielone paznokcie. Dokładniej mówiąc na kilku z paznokci zielone plamki mieszczące się jakby pod płytka paznokcia.. niektóre jasnozielone inne ciemniejsze brązowo-zielone mieszczące się na centralnej części paznokcia, ta ciemniejsza plama jest ogromna na ok 3/4 paznokcia. Wizytę u dermatologa mam prawie za 2tyg więc chciałabym się dowiedzieć co oznaczają zielone paznokcie co to takiego i czy zielone paznokcie w jakiś sposób zagrażają zdrowiu, czy jest zaraźliwe i czy zielone paznokcie mogą przenieść się to np na inne częsci ciała? Czy zielone paznokcie to reakcja alergiczna na paznokcie żelowe czy nie musi być to ze sobą powiązane? Jak mogę zniwelować widoczność tych plam? Boję się trochę pokrywać zielone paznokcie lakierem, żeby to ukryć. Jakieś pomysły?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się ma wizytę.