Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza zielona plama na paznokciu?

Witam, na paznokciu po ściągnięciu swoich hybryd zauważyłam i to tylko na jednym dziwna plamę zielona wręcz dowiedziałam się w internecie ze jest to bakteria zielona. Może być tak ze powietrze dostało się pod hybrydę i dlatego to powstało. Dowiedziałam ske od stylistki paznokci ze primer kwasowy pomaga. Proszę o informacje co mam zrobić? Czy to zagraża ?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Dzień dobry, zapewne chodzi tutaj o bakterie która nazywa się Pałeczką ropy błękitnej. Jest to bardzo niebezpieczna bakteria, która ozeważnie występuje u osób z obniżoną odpornością. W przypadku infekcji paznokci przyczyną może być niestarannie i niehigienicznie przeprowadzony manicure lub pedicure, ale też przebywanie w miejscach publicznych np. basen. Zatem czy kosmetyczka wykonując zabieg pracuje na sterylnych i jednorazowych narzędziach???
Skutkiem działania bakterii bywa oddzielenie się płytki od łożyska.Objawem tego jest pojawienie się zielonych plam lub nawet zabarwienie się całej płytki na zielono. W skrajnych przypadkach dochodzi do całkowitego zejścia paznokcia. Leczenie polega na oczyszczeniu paznokcia i wdrożeniu działań przeciwbakteryjnych – specjalne środki zniszczą kolonie bakterii. Podsumowując proszę udać się jak najszybciej do lekarza dermatologa który wdroży odpowiednie leczenie. Zastosowanie i zalecanie primera kwasowego przez stylistykę świadczy o braku wiedzy chorób paznokci i świadomości jak postępować a takich przypadkach.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy