Czy to mogła być bardzo wczesna ciąża?

Witam. Spóźniał mi się okres i dodatkowo wymiotowałam przez 2 dni i miałam biegunkę. Na usg dopochwowym w macicy widoczna jest mała czarna plamka wielkości 3 mm. Lekarz stwierdził, że może to być bardzo wczesna ciąża i żeby odczekać 2 tygodnie i później kolejne usg. Jednak 2 dni po wizycie u ginekologa dostałam brązowe plamienia, które dosłownie trwały kilka godzin a później normalny okres tylko trochę jaśniejszy i bardziej kleisty. Co to mogła wyjść na usg, czy rzeczywiście mogła to być ciąża, czy oznaka zbliżającego się okresu, czy może poważniejsza dolegliwość?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

najlepiej byłoby omówić tę kwestię z lekarzem, który wykonywał dane badanie.

Skoro ginekolog sugerował wczesną ciążę, to faktycznie mogło tak być. Czasem dochodzi do poronienia na bardzo wczesnym etapie, kiedy wiele kobiet nie jest w ogóle świadomych ciąży. Być może tak właśnie było w Pani przypadku.

Warto udać się ponownie do gabinetu ginekologa i przebadać się, aby mieć pewność co do swojego stanu zdrowia. Może Pani dodatkowo wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziom hormonu beta-HCG.

W naszym serwisie pojawiało się więcej pytań o plamkę widoczną na USG. Poniżej umieszczamy te pytania wraz z odpowiedziami specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mala-plamka-na-usg-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mogla-znaczyc-plamka-widoczna-na-usg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamka-na-macicy-w-badaniu-usg-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty