Czy to mogła być bardzo wczesna ciąża?

Witam. Spóźniał mi się okres i dodatkowo wymiotowałam przez 2 dni i miałam biegunkę. Na usg dopochwowym w macicy widoczna jest mała czarna plamka wielkości 3 mm. Lekarz stwierdził, że może to być bardzo wczesna ciąża i żeby odczekać 2 tygodnie i później kolejne usg. Jednak 2 dni po wizycie u ginekologa dostałam brązowe plamienia, które dosłownie trwały kilka godzin a później normalny okres tylko trochę jaśniejszy i bardziej kleisty. Co to mogła wyjść na usg, czy rzeczywiście mogła to być ciąża, czy oznaka zbliżającego się okresu, czy może poważniejsza dolegliwość?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najlepiej byłoby omówić tę kwestię z lekarzem, który wykonywał dane badanie.

Skoro ginekolog sugerował wczesną ciążę, to faktycznie mogło tak być. Czasem dochodzi do poronienia na bardzo wczesnym etapie, kiedy wiele kobiet nie jest w ogóle świadomych ciąży. Być może tak właśnie było w Pani przypadku.

Warto udać się ponownie do gabinetu ginekologa i przebadać się, aby mieć pewność co do swojego stanu zdrowia. Może Pani dodatkowo wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziom hormonu beta-HCG.

W naszym serwisie pojawiało się więcej pytań o plamkę widoczną na USG. Poniżej umieszczamy te pytania wraz z odpowiedziami specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mala-plamka-na-usg-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mogla-znaczyc-plamka-widoczna-na-usg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamka-na-macicy-w-badaniu-usg-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.