Czy mogę faktycznie być we wczesnej ciąży?

Dzień dobry, spóźnia mi się miesiączka, ostatnio kiedy miałam to 29 listopada 2021 r. test ciążowy wyszedł pozytywny 2 razy, wizyta u ginekologa odbyła się na drugi dzień od zrobienia testu, na usg wyszło, że jestem w ciąży, ale Ginekolog powiedział że jak na 7 tydzień ciąży jest strasznie małe "jajeczko" . Moje pytanie brzmi, czy to możliwe że jajeczko jest puste? Czy może zapłodnienie było później i jest to wczesna ciąża? Mam kolejna wizytę za 2 tyg, ale trochę się martwię, z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jak najbardziej może zdarzyć się tak, że do zapłodnienia doszło później i ciąża jest na wcześniejszym etapie niż zakłada lekarz.

Najprawdopodobniej właśnie z tego powodu ginekolog zalecił kolejną wizytę, która ma odbyć się za dwa tygodnie. Wówczas sytuacja powinna wyjaśnić się i dowie się Pani, czy ciąża rozwija się prawidłowo. W oczekiwaniu na wizytę może Pani oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej, aby zobaczyć czy widoczne są przyrosty tego hormonu – jest to ważne, zwłaszcza we wczesnej ciąży, kiedy wynik powinien podwajać się co 2-3 dni.

Proszę nie martwić się na zapas i być dobrej myśli. Wiara czyni cuda. Trzymamy za Panią kciuki!

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pecherzyk-ciazowy-jest-za-maly, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-maly-pecherzyk-ciazowy-czym-to-grozi, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szanse-na-prawidlowy-rozwoj-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.