Za mały pecherzyk ciążowy: Czym to grozi?

Witam.
10 lutego 2011 byłam na badaniu usg. Pokazało ono, że jestem w 9 tyg ciąży wg ostatniej miesiączki (10.12.2010). Dopiero 2 tyg temu pokazał się zarodek, akcja serca prawidłowa. 10 lutego pan dr stwierdził, że pęcherzyk ciążowy jest troszkę za mały tzn ma wymiary 14,1 mm natomiast zarodek ma 7.8 mm. wiek ciąży wg usg 6w 5d na dzień 10.02.2011.
Proszę o poradę czy mój pęcherzyk ciążowy jest za mały? Czym to grozi? dodam jeszcze, że dostałam luteinę dopochwowo 1x na noc ze względu na delikatnie naprawdę delikatne plamienie. Pan dr nie potrafił stwierdzić dlaczego plamiłam. Brak obrazu krwi na usg oraz podczas badania. Czekam na odpowiedź.
Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Plamienia na początku ciąży zdarzają się dosyć często. Przyczyną mogą być nadmierny wysiłek, stres oraz niedobór progesteronu. Dlatego stosuje się jego preparaty. Powinna Pani w tej sytuacji więcej odpoczywać.
Pęcherzyk ciążowy jak na 9 tydzień ciąży jest za mały. Najprawdopodobniej ciąża jest młodsza niż to wynika z daty ostatniej miesiączki. Poza tym ważne,że uwidoczniona została akcja serca. Proszę czekać do kolejnego badania usg.
Pozdrawiam