Wyniki USG we wczesnej ciąży

Mam pytanie czy wyniki usg we wczesnej ciazy sa prawidlowe: 1 usg 12 dni po owulacji - nic nie widac, usg tydzien pozniej - pecherzyk ciazowy 2,9mm, kolejny tydzien pozniej pecherzyk 11,4mm i jeszcze tydzien pozniej pecherzyk z zarodkiem 2,5mm bez akcji serca. Czy jest szansa ze w kolejnym tygodniu uda sie uslyszec serce czy rozwoj jest zbyt powolny?

Teoretycznie akcja serca powinna być widoczna 26 dni od zapłodnienia. W praktyce u 5-10% ciąż o wymiarze CRL 2-4mm nie udaje się uwidocznić akcji serca.
Akcja serca winna być widoczna od 6 tygodnia ciąży, więc kiedy wymiar CRL mierzy 4-9mm.
Odpowiedź zatem na Pani pytanie brzmi "tak, za tydzień powinna być widoczna akcja serca"