Czy jest szansa na prawidłowy rozwój zarodka?

Witam. Mam 40 lat i wg. daty ostatniej menstruacji jestem w 7 tyg. i 0 dniu ciazy. Dzisiejsze USG okreslio jednak wiek ciazy na 5 tydz. i 5 dzien,z widocznym zarodkiem, CRL 0.21 cm, i widoczna,ale bardzo wolna akcja serca. Na USG wykonanym dokladnie tydzien wczesniej, bylo widac tylko pecherzyk zoltkowy, bez echa zarodka, a wiek ciazy okreslony byl na 5tydz i 3 dzien. Czy jest jeszcze szansa na prawidlowy rozwoj zarodka, a jesli tak, to w jakim procencie? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Oczywiście szansa istnieje. Nie ma jednak w takim przypadku konkretnego określenia w jakim procencie (raczej pół na pół). Dopiero za około 2 tygodnie będzie można po kontrolnym badaniu USG stwierdzić dokładnie czy jest duże prawdopodobieństwo prawidłowego rozwoju płodu.