Czy jestem zabezpieczona przed ciążą po niewielkiej zmianie godziny przyjmowania tabletek?

Witam. Od 7 miesięcy biorę dwuskladnikowe tabletki anthkoncepcyjne. Od poczatku 7 opakowania zmienilam godzinę ich przyjmowania o niecale dwie godziny wczesniej. Uprawiam z partnerem pelne stosunki. Dodam, ze nie zazywam żadnych innych leków ktore moglyby oslabic dzialanie tabletek. Czy jestem zabezpieczona przed ciąża po tak niewielkiej zmianie godziny przyjmowania tabletek? Proszę o odpowiedz. Serdecznie pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak niewielka zmiana godziny przyjmowania tabletek nie ma żadnego wpływu na ich skuteczność. Nie ma powodów do niepokoju.