Czy każda taka zmiana powinna zostać poddana wycięciu i badaniu histopatologicznemu?

Kilka miesięcy temu laryngolog stwierdził u mnie brodawczaki w jamie ustnej - jeden płaski na podniebieniu miękkim, drugi około 3-4 mm na "języczku" - stwierdził że są zbyt małe aby je usuwać i nie stanowią żadnego zagrożenia. Czy każda taka zmiana powinna zostać poddana wycięciu i badaniu histopatologicznemu na obecność hpv i jego względną onkogenność czy można to tak po prostu zostawić?

Brodawczaki u dorosłych uważamy za stany przed rakowe i należy je zawsze usuwać i poddać badaniu histopatologicznemu. Proszę przekazać to temu laryngologowi który zapomniał o czym się uczył w trakcie specjalizacji z laryngologii.