Czy każdy lekarz ginekolog może w trakcie wizyty na moja prośbę wykonać zabieg nacięcia błony dziewiczej?

Czy każdy lekarz ginekolog może w trakcie wizyty na moja prośbę wykonać zabieg nacięcia błony dziewiczej? Mam problem z jej przebiciem, kilkakrotne mój partner próbował ją przerwać dwoma palcami, jednak to nie przyniosło skutków. Kiedy próbowaliśmy zrobić to poprzez właściwy stosunek stało się to wręcz niemożliwe, na skutek ogromnego strachu z mojej strony przez bólem. Mój partner twierdzi, że muszę poradzić sobie z tym sama i zmienić nastawienie.

Zabieg przecięcia błony dziewiczej czyli hymenotomia jest wykonywany najczęściej u kobiet, u których błona dziewicza jest nadmiernie pogrubiała lub zarośniętą. Taki typ błony dziewiczej jest wadą wrodzoną żeńskich narządów płciowych, która występuje stosunkowo rzadko. W takich sytuacjach zabieg nacięcia błony dziewiczej (hymenotomia), połączony niekiedy z usunięciem fragmentu błony dziewiczej, umożliwia prawidłową inicjację seksualną. Jest to procedura chirurgiczna i tak powinien być traktowany- wykonany w sterylnych warunkach sali zabiegowej przez specjalistę z doświadczeniem w ginekologii plastycznej. W niektórych sytuacjach, zabieg hymenotomii może być uzupełniony hymenoplastyką. To znaczy, że po nacięciu nadmiernie pogrubiałej błony dziewiczej, nasz chirurg odtworzy błonę dziewiczą na kształt prawidłowej błony dziewiczej, która podczas inicjacji seksualnej prawidłowo zdefloruje.