Jak wygląda zabieg nacięcia błony dziewiczej?

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda zabieg nacięcia błony dziewiczej? i czy po zabiegu można normalnie funkcjonować? Czy taki zabieg bezpieczniej wykonywać w szpitalu czy bez obaw można a gabinecie prywatnym? czy metoda laserowa jest bezpieczniejsza i mniej inwazyjna?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

hymenotomia to zabieg polegający na usunięciu błony dziewiczej. Wykonywany jest z przyczyn medycznych – błona dziewicza jest bardzo twarda od urodzenia, utrudniająca inicjację seksualną i niepodatna na przerwanie lub na życzenie pacjentki (z przyczyn osobistych tj. obawa przed bólem i krwawieniem). Powrót do współżycia następuje najczęściej po 4 tygodniach od zabiegu. Jest to mały zabieg, można go przeprowadzić w gabinecie. Metoda laserowa powinna spowodować mniejsze krwawienie jednak zależy to do operatora.

Pozdrawiam.