Czy klimatyzacja jest niebezpieczna dla zdrowia?

Dzień dobry. Prawie wszyscy mówią, że od klimatyzacja boli gardło, głowa, zatoki, ma się katar. No i chciałem się zapytać czy klimatyzacja jest bezpieczna dla zdrowia i skąd te objawy? Chciałbym w swoim domu zamontować klimatyzację, ale nie wiem jak to odbije się na moim zdrowiu. Kiedyś jak czekałem do lekarza to klimatyzacja wiała prosto na mnie i po tej klimatyzacji trochę mnie gardło bolało. Proszę mi odpowiedzieć jak używać zdrowo klimatyzacji, żeby uniknąć przeziębienia. Czekam na odpowiedź.

Prawidłowo serwisowana klimatyzacja nie stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia. Konieczna jest regularna wymiana filtrów i czyszczenie, żeby zapobiegać tworzeniu się kolonii grzybów i bakterii wewnątrz urządzenia.