Czy konieczna jest dalsze leczenie antybiotykiem prącia?

Witam, przebyłem leczenie prącia - czerwone bolesne zmiany z wyciekiem ropnym. Leczenie trwało około 3,5 miesiąca, jednak przez okres około 2,5 miesiąca leczenie przebiegało w nieskuteczny sposób, ostatni miesiąc to antybiotyk, który uporał się z problemem. Przed leczeniem antybiotykiem zrobiłem posiew spod napletka, który nie wykazał bakterii. Po leczeniu zrobiłem kolejny posiew, wyszedł dodatni: 1. S. Aureus z adnotacją - może wchodzić w skład flory bakteryjnej przejściowo kolonizującej okolice ujścia cewki moczowej - Średnio Liczne 2. Paciorkowiec b-hem, grupy G - Skąpy Czy w.w drobnoustroje mogą wchodzić w skład flory bakteryjnej, czy według Państwa konieczne jest podejmowanie kolejnego leczenia antybiotykiem? Zmiany na prąciu uległy polepszeniu, aktualnie jestem w trakcie regeneracji uszkodzonego naskórka.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Na skórze całego ciała mamy bakterie i grzyby saprofityczne "dbające" o naszą skórę. Nie należy z nimi walczyć. Większość z nich łatwo hoduje się na podłożach mikrobiologicznych. Jeżeli jest poprawa i nie ma stanu zapalnego proponuję obserwować. Z drugiej strony bez badania nie da się ocenić. Tak więc albo do lekarza na wizytę , albo wstawić/wysłać zdjęcie obecnego stanu zapalnego. W razie potrzeby zapraszam na konsultację on line www.prepmed.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty