Czy konieczna jest dalsze leczenie antybiotykiem prącia?

Witam, przebyłem leczenie prącia - czerwone bolesne zmiany z wyciekiem ropnym. Leczenie trwało około 3,5 miesiąca, jednak przez okres około 2,5 miesiąca leczenie przebiegało w nieskuteczny sposób, ostatni miesiąc to antybiotyk, który uporał się z problemem. Przed leczeniem antybiotykiem zrobiłem posiew spod napletka, który nie wykazał bakterii. Po leczeniu zrobiłem kolejny posiew, wyszedł dodatni: 1. S. Aureus z adnotacją - może wchodzić w skład flory bakteryjnej przejściowo kolonizującej okolice ujścia cewki moczowej - Średnio Liczne 2. Paciorkowiec b-hem, grupy G - Skąpy Czy w.w drobnoustroje mogą wchodzić w skład flory bakteryjnej, czy według Państwa konieczne jest podejmowanie kolejnego leczenia antybiotykiem? Zmiany na prąciu uległy polepszeniu, aktualnie jestem w trakcie regeneracji uszkodzonego naskórka.

Na skórze całego ciała mamy bakterie i grzyby saprofityczne "dbające" o naszą skórę. Nie należy z nimi walczyć. Większość z nich łatwo hoduje się na podłożach mikrobiologicznych. Jeżeli jest poprawa i nie ma stanu zapalnego proponuję obserwować. Z drugiej strony bez badania nie da się ocenić. Tak więc albo do lekarza na wizytę , albo wstawić/wysłać zdjęcie obecnego stanu zapalnego. W razie potrzeby zapraszam na konsultację on line www.prepmed.pl