Czy konieczna jest operacja bioder?

Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego czy konieczne operacja? Niejednorodna przebudowa tłuszczową stawów krzyżową biodrowych W trzonach l5 i s1 widoczne zmiany typu mówić 1 i 2 Na poziomie.l4/l5 widoczna tylna niewielka przepuklina odwodnionego i obniżonego krążka m/k W tylnej części widoczna strefa wysokiego sygnału.HIZ świadcząca o peknieciu pierścienia osobistego krążka Opisywana Zmiana prowadzi do modelowania worka oponowego bez ucisku struktur w warunkach spoczynku Na poziomie l5 S1 widoczna duża tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k skierowana doogodnowo na zł 13mm. Opisywana Zmiana prowadzi do ciężkiego ucisku worka oponowego że zmniejszeniem jego wymiaru a-p do 3mm zniesienia rezerwy plynowej oraz ucisku korzeni nerwowych. Torbiel w biegunie dolnym nerki prawej śr 15mm

Opis MRI : " do interpretacji klinicznej!! Niejednorodna przebudowa tłuszczową stawów krzyżową biodrowych W trzonach l5 i s1 widoczne zmiany typu mówić 1 i 2 Na poziomie.l4/l5 widoczna tylna niewielka przepuklina odwodnionego i obniżonego krążka m/k W tylnej części widoczna strefa wysokiego sygnału.HIZ świadcząca o peknieciu pierścienia osobistego krążka Opisywana Zmiana prowadzi do modelowania worka oponowego bez ucisku struktur w warunkach spoczynku Na poziomie l5 S1 widoczna duża tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k skierowana doogonowo na dł 13mm. Opisywana Zmiana prowadzi do ciężkiego ucisku worka oponowego że zmniejszeniem jego wymiaru a-p do 3mm zniesienia rezerwy plynowej oraz ucisku korzeni nerwowych. Torbiel w biegunie dolnym nerki prawej śr 15mm ; " Do NEUROLOGA ew też do NEUROCHIRURGA...

Opisane zmiany dyskopatyczne L4-L5-S1, torbiel nerki ; w MRI kręgosłupa : " Opis badań do interpretacji klinicznej; u, w migrenie etc etc

Ważny pełny wywiad i stan PACJENTA, jego dolegliwości ! Na pewno pandemia, ogólny niepokój i poczucie zagrożenia, zmęczenie, stresy, praca zdalna; tylko nasilają dolegliwości i lęki!! Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, ocena stanu fizycznego i psychicznego, analiza wyników badań Ważny nastrój, sen; sytuacja życiowa, e domu i w pracy; ogólna kondycja i styl życia Ważne schorzenia współ występujace, wyniki badań, zażywane leki ; Możliwe , że włączenie leków "wyciszających" poprawiających nastrój, suplementów witamin, elektrolitów, okaże się pomocne Pozdrawiam i zapraszam na konsultację