Co oznacza wynik badania kręgosłupa 33-latka?

czy ktoś pomoże mi zintepretować wynik tego badania ? będę wdzięczny... DANE KLINICZNE: Bóle kręgosłupa LS z promieniowaniem do kk. dolnych, zwłaszcza prawej TECHNIKA BADANIA: Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano obrazach T1 i T2-zależnych. OPIS: Brak zgody na podanie środka kontrastowego. Stan po laminektomii prawostronnej na poziomach L4-L5-S1. Worek oponowy zniekształcony, pozaciągany w odcinku L4-S1. Niejednorodny sygnał szpiku kostnego z obecnością zmian obrzękowych typu Modic 1 w trzonie kręgu L4. Na poziomie L5-S1 widoczna tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k, która wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k, prowadzi do modelowania worka oponowego oraz obustronnego, ciężkiego zwężenia otworów m/k ze zniesieniem rezerwy tłuszczowopłynowej wokół nerwów rdzeniowych L5. Na poziomie L4-L5 widoczna tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k, która wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k oraz zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej w kanale kręgowym, prowadzi do ucisku worka oponowego ze zmniejszeniem jego wymiaru AP do 5 mm, modelowania korzeni nerwów rdzeniowych L5 w obrębie zachyłków bocznych oraz obustronnego, ciężkiego zwężenia otworów m/k ze zniesieniem rezerwy tłuszczowo-płynowej wokół nerwów rdzeniowych L4. Na poziomie L3-L4 widoczna tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k, która wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k oraz zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej w Niniejszy dokument zawiera treść oryginalnej dokumentacji medycznej, ale w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jednolity: Dz. U. 2012 r. poz. 159 ze zm.) nie stanowi dokumentacji medycznej. W celu odebrania oryginału wyniku badania, należy zgłosić się do siedziby placówki: – strona 1 z 2 – kanale kręgowym, prowadzi do ucisku worka oponowego ze zmniejszeniem jego wymiaru AP do 5 mm oraz obustronnego, ciężkiego zwężenia otworów m/k ze zniesieniem rezerwy tłuszczowopłynowej wokół nerwów rdzeniowych L3. Na poziomie L2-L3 widoczna tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k, która wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k, prowadzi do ucisku worka oponowego ze zmniejszeniem jego wymiaru AP do 7 mm oraz obustronnego, umiarkowanego zwężenia otworów m/k ze zniesieniem rezerwy tłuszczowo-płynowej wokół nerwów rdzeniowych L2. Stożek rdzenia kręgowego o prawidłowej intensywności sygnału. WNIOSKI: Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne, najbardziej nasilone na poziomie L4- L5.

OPIS MRI DO INETRPRETACJI KLINICZNEJ , OPISANE WIELOPOZIOMOWE ZMIANY ZWYRODNIENIOWE DYSKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH; jak w opisie MRI
"Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano obrazach T1 i T2-zależnych. OPIS: Brak zgody na podanie środka kontrastowego. Stan po laminektomii prawostronnej na poziomach L4-L5-S1. Worek oponowy zniekształcony, pozaciągany w odcinku L4-S1. Niejednorodny sygnał szpiku kostnego z obecnością zmian obrzękowych typu Modic 1 w trzonie kręgu L4. Na poziomie L5-S1 widoczna tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k, która wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k, prowadzi do modelowania worka oponowego oraz obustronnego, ciężkiego zwężenia otworów m/k ze zniesieniem rezerwy tłuszczowopłynowej wokół nerwów rdzeniowych L5. Na poziomie L4-L5 widoczna tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k, która wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k oraz zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej w kanale kręgowym, prowadzi do ucisku worka oponowego ze zmniejszeniem jego wymiaru AP do 5 mm, modelowania korzeni nerwów rdzeniowych L5 w obrębie zachyłków bocznych oraz obustronnego, ciężkiego zwężenia otworów m/k ze zniesieniem rezerwy tłuszczowo-płynowej wokół nerwów rdzeniowych L4. Na poziomie L3-L4 widoczna tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k, która wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k oraz zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej w kanale kręgowym, prowadzi do ucisku worka oponowego ze zmniejszeniem jego wymiaru AP do 5 mm oraz obustronnego, ciężkiego zwężenia otworów m/k ze zniesieniem rezerwy tłuszczowo płynowej wokół nerwów rdzeniowych L3. Na poziomie L2-L3 widoczna tylna przepuklina obniżonego i odwodnionego krążka m/k, która wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k, prowadzi do ucisku worka oponowego ze zmniejszeniem jego wymiaru AP do 7 mm oraz obustronnego, umiarkowanego zwężenia otworów m/k ze zniesieniem rezerwy tłuszczowo-płynowej wokół nerwów rdzeniowych L2. Stożek rdzenia kręgowego o prawidłowej intensywności sygnału. WNIOSKI: Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne, najbardziej nasilone na poziomie L4- L5. "
Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, dalsza diagnostyka, ocena stanu ogólnego, wyników badań, Pozdrawiam i zapraszam