Co oznacza wynik badania rezonansem magnetycznym kręgosłupa męża?

Witam, mąż otrzymał wynik rezonansu magnetycznego bardzo proszę o interpretację wyniku i o zalecenia co powinien dalej z tym robić. Treść badania RM:"Zniesienie lordozy lędźwiowej. Odwodnienie i niewielkie obniżenie wysokości krążka m/k L5-S1 i L4-L5. Na poziomie L5-S1 paracentralno-prawostronna przepuklina krążka m/k, wpuklająca się do światła kanału kręgowego na 6 mm, powodująca dość znaczny ucisk worka oponowego i w mniejszym stopniu korzeni prawego nerwowu rdzeniowego SI. Na powyższym poziomie ponadto umiarkowane, zwyrodnieniowe zwężenie otworów m/k. Na poziomie L4-L5 drobna, lewoboczna protruzja krążka m/k powoduje modelowanie/niewielki ucisk nerwu rdzeniowego L4. Poza tym brak cech przepukliny krążka m/k. Brak cech bezwzględnej stenozy kanału kręgowego i otworów między kręgowych. Stożek rdzenia kręgowego nieuciśnięty, o prawidłowej intensywności sygnału. WNIOSKI: dwupoziomowa dyskopatia lędźwiowa, większa na poziomie L5-S1 z niewielkim uciskiem korzeni prawego nerwu SI i mniejsza na poziomie L4-L5 z modelowaniem/niewielkim uciskiem nerwu rdzeniowego L4" Z góry dziękuję za odpowiedź

MRI opisane zmiany wielopoziomowe zwyrodnieniowe, dyskopatyczne
DO oceny klinicznej; do konsultacji neurologicznej ;
Pełna ocena stanu zdrowia,Pacjenta ; z wynikami badań, historią leczenia
Pozdrawiam