Co oznacza takie RM górnego odcinka kręgosłupa?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników badania MR górnego odcinka kręgosłupa - Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej -Wysokość trzonów kręgów zachowana - Obniżenie krążka międzykręgowego na poziomie C 4-6 -Obniżenie sygnału T2 krążka międzykręgowego na poziomie C2-6 dehydratacja Zmiany zwyrodnieniowe, wytwórcze na sąsiadujących ze sobą krawędziach trzonów kręgów -Na poziomie C3-4 obwodowa przepuklina /Bulging/ krążka międzykręgowego zmniejszająca przedrdzeniową rezerwę płynową i zwężająca otwór międzykręgowy obustronnie -Na poziomie C6,7 obwodowa przepuklina krążka międzykręgowego powodująca zmniejszenie przedrdzeniowej rezerwy płynowej i asymetryczne zwężenie otworu międzykręgowego - z uciskiem nerwów rdzeniowych -Na poziomie C 4-5,6 przepuklina krążka międzykręgowego wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi na krawędziach trzonu kręgu powoduje całkowitą redukcję przedrdzeniowej rezerwy płynowej ( bez modelowania powierzchni rdzenia ) i wyraźne obustronne zwężenie otworów międzykręgowych. Ucisk nerwów rdzeniowych obustronnie -Worek oponowy jest modelowany obustronnie przez pogrubiałe więzadła żółte -Badanie nie uwidoczniło obszarów nieprawidłowych sygnałów w obrębie szyjnego odcinka rdzenia kręgowego - brak cech mielopatii szyjnej -W obrębie uwidocznionych struktur kostnych nie stwierdzono obszarów destrukcji

BADANIE MRI KREGOSŁUPA : Wazne Objawy kliniczne! i stan Pacjenta ;Wyniki badań do interpretacji klinicznej Opis: zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatyczne :" Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej -Wysokość trzonów kręgów zachowana - Obniżenie krążka międzykręgowego na poziomie C 4-6 -Obniżenie sygnału T2 krążka międzykręgowego na poziomie C2-6 dehydratacja Zmiany zwyrodnieniowe, wytwórcze na sąsiadujących ze sobą krawędziach trzonów kręgów -Na poziomie C3-4 obwodowa przepuklina /Bulging/ krążka międzykręgowego zmniejszająca przedrdzeniową rezerwę płynową i zwężająca otwór międzykręgowy obustronnie -Na poziomie C6,7 obwodowa przepuklina krążka międzykręgowego powodująca zmniejszenie przedrdzeniowej rezerwy płynowej i asymetryczne zwężenie otworu międzykręgowego - z uciskiem nerwów rdzeniowych -Na poziomie C 4-5,6 przepuklina krążka międzykręgowego wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi na krawędziach trzonu kręgu powoduje całkowitą redukcję przedrdzeniowej rezerwy płynowej ( bez modelowania powierzchni rdzenia ) i wyraźne obustronne zwężenie otworów międzykręgowych. Ucisk nerwów rdzeniowych obustronnie -Worek oponowy jest modelowany obustronnie przez pogrubiałe więzadła żółte -Badanie nie uwidoczniło obszarów nieprawidłowych sygnałów w obrębie szyjnego odcinka rdzenia kręgowego - brak cech mielopatii szyjnej -W obrębie uwidocznionych struktur kostnych nie stwierdzono obszarów destrukcji "
Do pełnej konsultacji! Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna, rodzaj pracy! Pozdrawiam i zapraszam