Czy konieczna jest operacja przy ostrym zapaleniu zatok?

Witam, Mam prośbę o poradę. Od półtora miesiąca mam ostre zapalenie zatok. Po zrobieniu RTG lekarz z przychodni prywatnej dał mi pilne skierowanie na leczenie szpitalne do NFZ, jednak na ostrym dyżurze laryngologicznym inna pani doktor stwierdziła, że się nie kwalifikuję (chociaż nie chciała nawet obejrzeć zdjęcia - miałem na płycie) i przepisała garść leków w tym antybiotyk Augumentin SR. Stosowałem wcześniej dwa inne antybiotyki. Załączam opis RTG: "Zacienienie lewej zatoki szczękowej i większości światła prawej zatoki szczękowej. Odcinkowe zacienienie zatoki czołowej po stronie prawej. Poza tym - pozostałe zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne." Czy powinienem udać się do innej placówki szukać pilnej pomocy? Czy w moim przypadku konieczna jest operacja? Odczuwam delikatny ból w zatokach czołowych (nie wiem czy to wynika działania leków, czy po prostu mniej boli), jakiś czas temu ból był co jakiś czas znaczący. http://fotowrzut.pl/J9V3PXUAF5 Będę wdzięczny za pomoc, Pozdrawiam,

Panią doktor która nie chciała obejrzeć zdjęć Pana zatok i zaleciła w ciemno leczenie trzeba zgłosić do Warszawskiej Izby Lekarskiej, do Dyrektora placówki w której ta pani dochtor pracuje do Specjalisty Wojewódzkiego w zakresie otolaryngologii i do Prokuratora.