Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy konieczne jest MR jamy brzusznej?

Chciałbym zrobić rezonans magnetyczny jamy brzusznej przed wizytą u gastrologa. Nie będę opisywał moich objawów i dolegliwości na które cierpię już kilka lat lecz jestem na 100% pewny że jest to spowodowane jelitem cienkim. Na badaniu prywatnym kolonoskopii wyszło w końcowym odcinku jelita krętego polipowaty twór o śr 4-5mm. Z badania patomorfologicznego wycinka dostałem: “Błona śluzowa jelita krętego bez cech rozrost i dysplazji. Obecna martwica i owrzodzenie w tym dość ostro wysztancowane (szczelinowate?). W blaszce właściwej i błonie podśluzowej naciek zapalny z komórek jednojądrowych. Ziarniaków nie znaleziono. Obraz niespecyficzny, ale nie można wykluczyć choroby Crohna.” Dodam że przygotowałem się do badania przygotowałem się według instrukcji którą dostałem, a mimo to Pan lekarz był niezadowolony zarzucając mi że źle przygotowałem się ponieważ było dużo treści pokarmowej w jelicie krętym. Zawsze też mam duży brzuch w obrębie jelita cienkiego nawet jak mało lub nic nie jem brzuch wygląda jak bym zjadł obfity obiad. Przez co pokarm w jelicie cienkim zamiast swobodnie przemieszczać się to zalega i pewnie przez to fermentuje? Dlatego chciałbym zrobić badanie Rezonansem magnetycznym przed badaniem czy są to złogi, pasożyty lub coś innego. Czy zapisując się prywatnie na rezonans muszę poinformować cel badania czyli np. pasożytów żeby operator ustawił maszynę czy rezonans wykrywa wszystko w tym stan zapalny? Dodam że też przez to mam też problem z gardłem Dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 3 miesiące temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Reznonans magnetyczny nie służy do badania pasożytów w organizmie. Stan zapalny sprawdza się wykonując bad. laboratoryjne z krwi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy