Czy konieczne jest operacyjne usunięcie torbieli?

Witam. Podczas Rezonansu Magnetycznego Córce stwierdzono 9mm torbiela koloidowego 3ciej komory w mózgu. Została skierowana na badanie z powodu częstych omdleń. Wizytę u lekarza neurologa mam dopiero na czerwiec. Czy mam załatwiać wizytę prywatną u jakiegoś innego neurologa? Nie wiem, jak szybko rozwija się ta choroba. Czy można z tym żyć, czy tylko konieczne jest operacyjne usunięcie torbiel?

Lek. Michał Lenard

Torbiel koloidowa nie rozwija się szybko, nie ma konieczności pośpiechu. Wskazaniem do operacji jest wodogłowie, lub występowanie objawów neurologicznych - w tym przypadku omdleń. Szczegóły przedstawi Pani neurolog. Pozdrawiam!