Czy konieczne jest stosowanie leków w ciąży?

Witam . Jestem w 9 tygodniu ciazy, dodam to moja 5 ciaza dwie ostatnie straciłam na wczesnym etapie do 12 tygodnia i dlatego lekarz przepisał mi luteinę : 2 x 2 po 50 mg pod język i 2x 1 po 100 dopochwowe . Zastanawia mnie czy mimo prawidłowego poziomu progogesteronu 26,60 te leki są potrzebne i czy nie zaszkodzą .

Lek. Michał Lenard

Ten lek z pewnością Pani nie zaszkodzi, a przy takim wywiadzie położniczym są wskazania do jego stosowania. Pozdrawiam!