Czy konieczne jest w ciąży stosowanie Luteiny i Acardu?

witam serdecznie !mam pytanko odnosnie przyjmowania Luteiny oraz Acardu w ciazy .jestem teraz w 14 tyg ciaży .to moja druga ciaza(pierwsza stracona w 5 tyg z powodu infekcji-przeziębienie) moj lekarz prowadzacy od 6 tyg zapisal mi luteinę 100 mg w dawce 2 x dziennie oraz 1 raz dziennie acard. w zeszlym tyg bylam na badaniach prenatalnych ,gdzie okazalo się ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku ku mojej ogromnej radosci :)jednak pani dr gdy uslyszala jakie ja biorę leki kazala mi je odstawić ze wzgledu na brak wskazan do brania lekow .Co do acardu nie mam watpliwosci ze nie powinnam go zażywac ,jednak nurtuje mnie to czy brac Luteinę ???uprzejmie proszę o odpowiedź i z gory dziękuję pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do ginekologa ponownie aby ustalić postępowanie