Stosowanie leków Euthyrox N 25, Acard i Sorbifer Dulures w czasie ciąży

Jestem w 27 tyg ciązy. Przepisami mi teraz euthyrox n25 raz dziennie. Niemal od początku ciąży biorę Acard, ale przed porodem zostanie zastąpiony heparyną/bo wykryto u mnie LAC - antykoagulant tocznia/. Ile godzin powinno minąć międzymiędzy braniem euthyroxu a acardacardem oraz zelaze. S. Dulures?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Euthyrox musi być bezwzględnie przyjmowany na czczo minimum pół godziny przed posiłkiem. Można zażywać go jednoczasowo z Acardem.
Sorbifer najlepiej przyjmować po ostatnim posiłku w ciągu dnia.