Stosowanie Euthyrox przed ciążą

Ile przed zajściem w ciąże powinnam przestać brać tabletki euthyrox N25 ?

Renata GrzechociĹska

Nie powinno się ich obstawiać. Tabletki przyjmuje się także w trakcie ciąży.

Euthyroxu nie odstawia się przed planowaną ciążą. Przydały by sie wyniki badan tarczycy ,bo dla kobiet planujących ciąże i kobiet w ciąży normy są inne. W przypadku zajścia w ciąże podwaja się dawkę euthyroxu .