Chęć zajścia w ciążę przy niedoczynności tarczycy

Witam, choruje na niedoczynność tarczycy, a chciałabym zajść w ciąże. Z partnerem staramy się o dziecko. Moje wyniki tsh wynosiły na początku 4,76 teraz było 2,5. Przyjmuje leki euthyrox 25, jodid 100 i vigantoletten 2000. Czy muszę przyjmować dodatkowe leki, żeby łatwiej było zajść w ciąże i żeby z ciążą było wszystko w porządku?

Witam!
W przypadku starania się o dziecko dąży się do TSH ok.1. Być może zachodzi w Pani przypadku potrzeba zwiększenia dawki Euthyroxu - proszę przedyskutować to z endokrynologiem, lekarzem rodzinnym albo ginekologiem. Poza tym u każdej kobiety planującej ciążę zalecane jest przyjmowanie kwasu foliowego w dawce 5mg 1 raz dziennie - jest dostępny w aptece bez recepty. Ma to zapobiegać występowaniu wad cewy nerwowej u dziecka.