Leczenie niedoczynności tarczycy a szanse na ciążę

Witam, podczas problemów z zajściem w ciążę dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy. Moje TSH we wrześniu było na poziomie 4,622. Po miesiącu przyjmowania euthyroxu 37,5 plus dodatkowo jodid 100 spadło do 2,89. Nadal jest zbyt wysokie cy mam teraz szanse na zajście w ciąże? Czy nadal powinnam przyjmować taką samą dawkę czyli 37,5 czy raczej powinnam zwiększyć? FT3 wynosi 2,86 pg/ml, FT4 1,05 ng/dl. Proszę o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, dawka leku jest raczej prawidłowa bo stężenie TSH ulega normalizacji i zapewne przy dalszym stosowaniu może ulec dalszej poprawie. Jeżeli niedoczynność tarczycy jest skutecznie normalizowana to nie powinno to być przyczyną problemów zajścia czy utrzymania ciąży. Zalecany poziom TSH u kobiet w ciąży i połogu to 2,5. Proszę nie zmieniać dawki bez konsultacji z endokrynologiem. Pozdrawiam.