Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy a przyjmowanie leków

Witam. Od sierpnia mam stwierdzone autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. TSH było 4,2 potem spadło do 3,23 czy dawkce 25 następnie czy dawce 25/38,5 wzrosło do 3,4. Miałam zwiększaną dawkę leku. Od grudnia biorę dawke euthyroxu 50/75 na przemian oraz jodid. TSH w styczniu miałam 2,83 a na początku marca 0,39. Czy stosuję za dużo dawkę leku. Czy powinnam odstawić jod?

Piotr Pilarski

Dawka tyroksyny jest zbyt wysoka. Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.