Badania hormonów tarczycy przed planowaną ciążą

Witam, w związku z planowaną ciążą wykonałam badania hormonów tarczycy. TSH wyszło podwyższone (5,314), FT3 i FT4 w normie, także antyTPO jest w normie. Czy przy takim poziomie TSH oraz staraniem się zajść w ciążę wskazane jest rozpoczęcie leczenia hormonalnego, po jakim czasie ewentualnego leczenia można planować ciążę?

Witam Panią,

Według zaleceń PTE - u kobiet planujących ciążę lub będących w ciąży (niezależnie od trymestru) zaleca się, aby poziom TSH wynosił < 2,5. Tak więc w Pani przypadku należy już teraz włączyć L-tyroksynę . Od rozpoczęciu leczenia po, ok. 4 tygodniach proszę oznaczyć stężenie TSH- o prawidłowej dawce leku będą świadczyły wyniki < 2,5, wtedy można śmiało rozpocząć starania o dzidziusia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz