Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy a ciąża

Od kilku miesięcy staram się z narzeczonym o dziecko. Mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Od dawna nie biorę tabletek Letrox tylko monitoruje poziom TSH. Miesiączke mam regularnie. Mimo to nie mogę zajść w ciążę. Proszę o radę.

Witam Panią,

Czy TSh wynosi poniżej 2,5. Jeśli nie, to powinna Pani zastosować w leczeniu L-tyroksynę, tak , aby stężenie TSH obniżyć poniżej 2,5 - optymalnie do 1-1,5), tak jak zaleca się dla kobiet planujących ciążę. Warto również sprawdzić jak wyskie jest miano antyTPO i aTG.W razie problemów polecam kontakt z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz