Tarczyca niepowiększona o obniżonej echogeniczności, jednorodna, bez zmian ogniskowych

Witam. Moje wyniki badań USG tarczycy czy wszystko jest ok ? ... Płat prawy tarczycy wlk.15x14x38mm. Płatny lewy tarczycy wlk.14x115x40mm. Grubość cieśni 2mm. Tarczyca niepowiększona,o obniżonej echogeniczności,jednorodna ,bez zmian ogniskowych. Okoliczne węzły chłonne nie podejrzane. Wynik TSH (ICD-9: L69) 4,2800 Od 0,2700 do 4,2000

Dzień dobry,

Obniżona echogeniczność tarczycy może świadczyć o jej zapaleniu (np. autoimmunologicznym). Ma Pani podwyższone TSH, dlatego powinna Pani oznaczyć również hormony obwodowe. W przypadku występowania objawów niedoczynności tarczyc należy zastosować odpowiednie leczenie farmakologiczne plus. ew. dietetyczne. Jeśli planuje Pani w najbliższym czasie ciążę, to należy TSh obniżyć poniżej 2,5 (optymalnie do 1-1,5). W Pani grupie wiekowej średnie stężenie TSH u osób zdrowych wynosi ok. 1,5.Koniecznie proszę oznaczyć sobie stężenie przeciwciał antyTPO i aTG.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz