Tarczyca dwupłatowa, położona typowo, niepowiększona, niejednorodnej echogeniczności, drobnoplamista, bez zmian ogniskowych

Wyniki Badań.USG Tarczycy Bardzo Proszę o pare słów na temat mojego badania. Tarczyca dwupłatowa,połozona typowo,niepowiekszona,niejednorodnej echogeniczności,drobnoplamista,bez zmian ogniskowych,ze wzmozona perfuzją w badaniu dopplerowskim,tak jak w przewlekłym autoimmunologicznym zapaleniu o typie CHOROBY HASHIMOTO. Płat prawy : 14x20x51MM (7,2ML) Płat Lewy : 14x15x45 MM (4.9ML) Cieść Grubości 3MM Bardzo proszę o wstępną analizę .Czekam na wizyte endokrynologa . Pozdrawiam Serdecznie

Dzień dobry,

Wynik usg sugeruje konieczność wykonania badań hormonalnych - TSH oraz FT4 (ew. dodatkowo FT3) oraz oznaczenia poziomu przeciwciał antyTPO, aTG, a jeśli ma Pani objawy nadczynnośći tarczycy to również poziomu przeciwciał TrAb. Na podstawie wyników badań lekarz dobierze Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz