Tarczyca dwupłatowa z dużym guzkiem mieszanej echogeniczności

Witam. Dzisiaj zrobiłam USG tarczycy. Proszę o interpretacje wyniku. Tarczyca dwupłatowa z dużym guzkiem mieszanej echogeniczności o wym, 26 x19 x15 mm (V=4 ml ),w płacie prawym posiadającym ogniska zwyrodnienia koloidowego i zmożoną perfuzje brzeżną i centralną oś symetrii krtani w lewo ,Poza tym perfuzja przez miąższ tarczycy płata lewego w normie w badaniu dopplerowskim, Płat prawy: 18 x20 x 54 mm (V=10,8 ml) Cieśń : 2 mm,Płat lewy: 10 x 13 x46 mm (V=3,2 ml) Dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik wskazuje na chorobę guzkową tarczycy a guzek, który jest opisywany na pewno powinien zostać poddany biopsji cienkoigłowej. Pozdrawiam