Co oznacza gruczoł tarczowy położony na szyi niepowiększony o prawidłowej echogeniczności?

Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy: Wymiary: prawy płat 16x13x42, lewy płat 12x12x41mm. Szerokość cieśni 2,5mm. Gruczoł tarczowy położony na szyi niepowiększont o prawidłowej echogeniczności. Pojedynczy, odczynowy węzeł chłonny tuż powyżej rozwidlenia lewej CCA wlk 12x5 mm, poza tym okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Dodam, że T3 i T4 jedno jest za wysokie drugie za niskie, a TSH jest w normie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W badaniu usg tarczycy nie stwierdza się jakiś nieprawidłowości. Odczynowy węzeł chłonny może być wynikiem przebytej infekcji. Jednak zawsze wynik powinien być zinterpretowany przez lekarza, który skierował Panią na badanie.