Gruczoł tarczowy niepowiększony o wyraźnie/niejednolicie obniżonej echostrukturze w USG

USG GRUCZOŁU TARCZOWEGO - PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ Płat lewy: 13mm/16mm/29mm Płat prawy: 19mm/15mm/25mm Cieśn 3,2mm Gruczoł tarczowy niepowiększony o wyraźnie/niejednolicie obniżonej echostrukturze. W obwodowej części płata prawego guzek lity izoechogenny o średnicy 9,5mm - unaczynienie typu I/II. Przepływy miąższowe gruczołu wzmożone. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Panie Doktorze, czy to może być RAK?

Taki guzek wymaga dalszej diagnostyki zwłaszcza w przypadku wola Hashimoto. Dalszym postępowaniem powinna być biopsja cienkoigłowa guzka, która dopiero dokładnie określi czym jest ten guzek. Na podstawie samego USG nie określi się czy guzek jest rakiem. Decyzję jednak w tej kwestii musi podjąć prowadzący endokrynolog.